המדריך לשיפוץ דירה
 
שיפוץ משרד

שיפוץ משרד

שיפוץ משרד

עוברים למשרד חדש והוא זקוק לשיפוץ?

אולי המשרד הקיים כבר ממש זועק לקבל טיפול קוסמטי?

שיפוץ משרד הוא דבר מורכב למדי, במיוחד אם במהלך השיפוצים צריכים להמשיך לעבוד.

אז מה צריך לדעת על שיפוץ משרד, ממה כדאי להמנע ומה ההדגשים החשובים ביותר? מייד.

להרגיש בבית

משרד הוא המקום בו אנו נמצאים כמעט יותר מהזמן אותו אנו מעבירים בבית.

אנו גם נוטים לקשט את סביבת העבודה שלנו בחפצים אישיים כמו תמונות של הילדים, עציץ קטן ואלמנטים נוספים שינעימו לנו את השהייה במקום בזמן העבודה.

בעלי משרדים רבים מבינים את חשיבותה של סביבת עבודה נעימה והרמונית שיש בה אנרגיות חיוביות.

ההבנה היא כי הדבר תורם לעלייה בתפוקת העבודה, ייעול תהליכים חוצי ארגון ושיפור במוטיבציה.

שיפוץ משרד יכול להתמקד בצביעת הקירות בצבע מודרני והחלפת פריטי הריהוט שבו, והוא יכול להיות מהפכני ברמה של שבירת קירות ושינוי טוטלי של המבנה וחלוקת החדרים.

כך או אחרת, ישנן שתי נקודות מהותיות שמשפיעות על ההחלטה של שיפוץ משרד וההיקף שלו: העלאת התפוקה בעקבות העלאה במוטיבציה ושיפור פני חזות המשרד בפני לקוחות, שותפים ומשקיעים פוטנציאליים.

משרד מוזנח עם קירות מתקלפים לא יקדם את מטרות העסק ואת מצב רוחם של העובדים.

הדגשים בעת שיפוץ משרד

לפני התחלת השיפוץ מומלץ להתייחס לכמה נקודות חשובות:

  • שיפוץ בהמשכים– שיפוץ משרד, בניגוד לשיפוץ בית, נעשה ברוב המקרים תוך כדי עבודה.

כדי להתחשב בעובדים שנאלצים לחיות עם הרעש, הלכלוך והאבק ולאפשר להם המשך עבודה סדירה ככל שניתן, מומלץ לשפץ בכל פעם חלק אחד של המשרד בעוד שיתר חלקיו אינם מופרעים וניתן לעבוד בהם.

  • זמן השיפוץ– אם אתם מתכננים לשפץ דווקא בזמן שהמשרד סגור עקב חופשה או חג, חישבו שנית: לא כל קבלני השיפוצים עובדים בחול המועד או ימי שישי ואם הם כבר עובדים, הדבר יכול להתבטא במחיר יקר יותר מאשר ביום עבודה "רגיל".

בידקו את האפשרות לבצע חלק מהשיפוצים בשעות הערב והלילה והאם יש לכם היתר לעשות כך, במידה והשיפוץ כרוך ברעשים.

נתון נוסף שיש לקחת בחשבון הוא כי בעונת הקיץ מחירי השיפוצים עלולים להיות גבוהים יותר.

יחד עם זאת, בקיץ לוקחים עובדים רבים חופשות ארוכות והשיפוץ יכול להפריע פחות בהתנהלות העבודה.

  • תכנון מוקדם– תכננו את השיפוץ הרצוי לכם, גם מבחינת עיצוב: איזה אופי אתם רוצים להשוות למשרד? מה אתם רוצים שהמשרד ישדר לאורחים המגיעים מבחוץ? והיכן נמתח הגבול שבין "להרגיש בבית" לבין "להרגיש יותר מדי בבית".

התייעצו עם מעצב משרדים והעלו את התוכנית כולה על הכתב. היא תשמש אתכם גם במעמד החוזה עם קבלן השיפוצים.

  • קבלן שיפוצים– ערכו השוואות מחירים, בררו את הנסיון, הידע והמוניטין של הקבלן, בעיקר בנושא של עמידה בלוחות זמנים שהיא דבר אקוטי עבור החברה או הארגון.

טיפול קוסמטי יעיל

שיפוץ משרד מראה ללקוחות שלכם, אורחים ושוצפים את היחס שלכם למקום העבודה. המשרד הוא כרטיס הביקור של העסק שלכם ומשקף את היחס שלכם אליו. גם אם אינכם יכולים לערוך שיפוץ כולל, הקפידו שהצבע על הקירות יהיה אחיד ורענן, שנורות שרופות יוחלפו בחדשות, שבשטיחים בחדר הישיבות אין קרע והכסאות אחידים ולא אוסף לא אחיד של צבעים וסוגים.
זכרו כי ביכולתכם לדווח על שיפוץ משרד כעל הוצאה מוכרת. זה ישתלם לכם בהמשך. עגנו כל הסכם בחוזה ובמיוחד דאגו לרשום סעיף המציין פתרונות במקרים בהם ללא עמד הקבלן בלוחות הזמנים שנקבעו.
בעת השיפוץ זכרו לשלב בין יופי ונוחות לבין פונקציונליות: מקום לאחסון תיקיות ישנות, קלסרים וחומר עבודה ישן, פתרונות לשמירה על פרטיות העובדים אפילו אם מדובר לפעמים על חללי עבודה פתוחים ובחירת צבעים רגועים ונעימים המתחשבים במי שצריך לחיות איתם חלק נכבד מיום העבודה שלו.
בהצלחה